RSS Feed for This Post

Futbol klüpleri, mafya, eroin, fuhuş vs (1)

futbol-kara-para futbol klüpleri, mafya, eroin, fuhuş vs (1)Futbol klüpleri, mafya, eroin, fuhuş vs (1)

Meksika’da en sevilen spor futbol. Bahislerde, transferlerde çok para döner ve bu para harekeri kara para aklamak için kullanılır. Maç sonuçlarının bir kısmını da mafya kontrol eder. Başlıca liderler: Jorge Vergara, Emilio Azcárraga, Ricardo Salinas Pliego ve Carlos Ahumada. İkinci ve üçüncü ligdeki takımlar uyuşturucu mafyalarınca idare edilir. Oyuncuların ve hakemlerin satın alınması “normal” bir şeydir.

… Bu konuda okumak için…

Trackback URL

  1. 2 Trackback(s)

  2. Dec 19, 2011: Futbol klüpleri, mafya, eroin, fuhuş vs (2) : Derin Düşünce
  3. Jul 3, 2012: AKP, Futbol ve Beyaz Kadın Ticareti : Derin Düşünce

ÖNEMLİ

--------------------------------------------------------------------

Tüm yazı, yorum ve içerikten imza sahipleri sorumludur. Yayımlanmış olmaları, bu görüşlere katıldığımız anlamına gelmez.

Hakaret içerse dahi bütün yorumlar birer fikir eseridir. Ama bu siteye ilk kez yorum yazıyorsanız, yorum kurallarına gözatın yine de.

Not: Sitenin ismini dert etmeyin, “derinlik” üzerine bayağı bir geyik yaptık, henüz söylenmemiş bir şey bulmanız oldukça zor :)

Editörle takışmayın, o da bir anne-babanın evlâdıdır, sabrının sınırı vardır. Siz haklı bile olsanız alttan alın, efendilik sizde kalsın.

Sitenin iç işleriyle ilgili yorum yapmayın, aklınıza takılan soruları iletişim kutusundan sorun, kol kırılsın, yen içinde kalsın.

Kendi nezaketinizi bize endekslemeyin, bizden daha nazik olarak bizi utandırın. Yanlış ve eksik şeylerden şikayet etmek yerine bilgi ve yeni bakış açısı sunarak tamamlayın, düzeltin, tevazu ile öğretin bize bildiklerinizi.

Bu kurallara başkasının uyup uymamasına aldırmayın, siz uyun. Bütün yorumları hızla onaylanan EN KIDEMLİ YORUMCULAR arasındaki nizamî yerinizi alın.

--------------------------------------------------------------------
  • Siz de fikrinizi belirtin