RSS Feed for This Post

Kasım ayında en çok okunan kitaplar

Kasım ayında en çok okunan kitaplarKasım ayında sitemize 75.098 farklı ziyaretçi geldi ve 3 milyona yakın sayfa açıldı. Yine geride kalan kasım ayında  e-kütüphanemizde 72.567 kitap okundu. En çok okunan 3 kitabın her biri 1000’den fazla indirildi. Eğitimci, araştırmacı-yazar Ufuk Coşkun’un* kitabı “Kemalist Eğitimin Zararları” 1296 okuma ile bu ayın birincisi oldu. İkinci sırada “Derin İnsan” var. Yıllar önce yayına girdiğimiz bu kitap felsefenin, edebiyat, sinema ve psikolojinin kesişim noktasında “İnsan” denen varlığın derinlerine dalıyor. Üçüncü sıra Suzan Nûr Başarslan’dan: “Roman nedir? Nasıl Yazılır?”. Bu son iki kitap yıllardır çok sık olarak ilk 10’a ve ilk 20’ye giriyor. Toplam okumanın %55’ini oluşturan ilk 20 kitap şöyle:

 1. Kemalist Eğitimin Zararları
 2. Derin İnsan
 3. Roman nedir? Nasıl Yazılır?
 4. Rönesans’ın Kara Kitabı
 5. Derin Savaş
 6. Rönesans’ın Kara Kitabı
 7. Derin Göz
 8. Petrol kandan ağırdır
 9. Savaş Meydanda Değil Masada Kazanılır
 10. Senin tanrın çok mu yüksekte?
 11. Sen insansın, homo-economicus değilsin!
 12. Liberalizmin Kara Kitabı
 13. Kürtlerin Tarihi Üzerine
 14. Bir pozitivizm eleştirisi
 15. Kitap Tanıtan Kitap 1
 16. Roman nedir? Nasıl Yazılır?
 17. Zaman Nedir?
 18. Soyut Sanat Müslümanın Yitik Malıdır
 19. İslâm’da Mimar ve Şehir
 20. Banka Ordudan Tehlikelidir!

Trackback URL

ÖNEMLİ

--------------------------------------------------------------------

Tüm yazı, yorum ve içerikten imza sahipleri sorumludur. Yayımlanmış olmaları, bu görüşlere katıldığımız anlamına gelmez.

Hakaret içerse dahi bütün yorumlar birer fikir eseridir. Ama bu siteye ilk kez yorum yazıyorsanız, yorum kurallarına gözatın yine de.

Not: Sitenin ismini dert etmeyin, “derinlik” üzerine bayağı bir geyik yaptık, henüz söylenmemiş bir şey bulmanız oldukça zor :)

Editörle takışmayın, o da bir anne-babanın evlâdıdır, sabrının sınırı vardır. Siz haklı bile olsanız alttan alın, efendilik sizde kalsın.

Sitenin iç işleriyle ilgili yorum yapmayın, aklınıza takılan soruları iletişim kutusundan sorun, kol kırılsın, yen içinde kalsın.

Kendi nezaketinizi bize endekslemeyin, bizden daha nazik olarak bizi utandırın. Yanlış ve eksik şeylerden şikayet etmek yerine bilgi ve yeni bakış açısı sunarak tamamlayın, düzeltin, tevazu ile öğretin bize bildiklerinizi.

Bu kurallara başkasının uyup uymamasına aldırmayın, siz uyun. Bütün yorumları hızla onaylanan EN KIDEMLİ YORUMCULAR arasındaki nizamî yerinizi alın.

--------------------------------------------------------------------
 • Siz de fikrinizi belirtin